Žestoka svađa

Ljubiša Ćosić gradonačelniku Bijeljine: Švercovali ste u ratu, kupusaru. Petrović: Sram te bilo, mi vas hranimo

Raport.Ba
svađa ljubiša

Gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović oštro je reagovao na skandalozno ponašanje gradonačelnika Istočnog Sarajeva Ljubišu Ćosića, proglasivši ga nepoželjnom osobom u Bijeljini.

Zatražio je njegovu smjenu sa čela Saveza gradova i opština i javno izvinjenje.

“Danas je gradonačelnik istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić sa svojim sramnim ponašanjem uvrijedio 25 hiljada boraca sa teritorije Semberije i Bijeljine, koji su dali svoj doprinos za stvaranje RS i na taj način su bili prisutni od zapadnokrajiškog do hercegovačkog ratišta”, rekao je gradonačelnik Bijeljine, Ljubiša Petrović u izjavi za BN.

Petrović dalje dodaje: “Uvrijedio je na prvom mjestu svih 1080 porodica poginulih boraca koji su dali ono najvrjednije što su imali za stavranje RS. Uvrijedio je preko 2.500 ratnih vojnih invalida Semberije i Bijeljine”.

Poslao je i poruku Ćosiću:

“Ćosiću, ponizno kada klekneš i zatražiš javno izvinjenje porodicama poginulih boraca, demobilisanim borcima, ratnim vojnim invalidima zaboravio si danas i da se sjetiš da su šverceri i dezerteri oni koji se nalaze u vladajućoj stranci, režimu, a na čelu te stranke se nalazi nenarodni rasipnik, švercer i dezerter.

Dok su drugi gubili glave ginući za RS, Milorad Dodik najveći švercer i dezerter RS je pljačkao i otimao od svog naroda, bogateći se zajedno sa tajkunima RS. Zato si od danas Ljubiša Ćosiću nepoželjna osoba na teritoriji grada Bijeljina”, poručio je Petrović.

Podsjetimo, danas je na sjednici Saveza opština i gradova došlo do verbalnog obračuna između predsjednika Saveza opština i gradova Ljubiše Ćosića, koji je i gradonačenik Istočnog Sarajeva, a koji je danas uvrijedio Bijeljinu i njene stanovnike, što je izazvalo žestoku reakciju gradonačelnika Ljubiše Petrovića.

"Pet godina ste švercovali u ratu dok smo mi ratovali. Kupusaru jedan", kazao je Ćosić Petroviću, na šta mu je Petrović odgovorio:

"Sram Vas bilo. Odgovarat ćete za ovo građanima Bijeljine, mi vas hranimo. Sram te bilo"

Sve se desilo na sjednici Saveza opština i gradova, a nakon verbalnog duela, Petrović je zajedno sa opozicionim kolegama napustio sjednicu.

Ljubiša Ćosić Ljubiša Petrović Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu