Ludnica u Argentini: Boca Juniors nakon drame postala prvak

Boca Juniors je u nevjerovatnoj završnici, u posljednjem kolu, preskočila najvećeg rivala River i osvojila 34. naslov argentinskog prvaka.

River je imao titulu u rukama i tri boda prednosti dva kola prije kraja. Međutim, remijem u prošlom kolu protiv Defense (1:1) omogućio je Boci da mu priđe na svega bod nakon njene pobjede kod Colona (4:0).

Ipak, sve što je trebalo Riveru jeste pobjeda u posljednjem kolu kod Atletico Tucumana, koji je poveo u 19. minuti preko Toleda. Ipak, River je izjednačio već u 35. minuti golom Suareza i imao je puno vremena za preokret i potvrdu 37. naslova prvaka.

No, od toga nije bilo ništa jer ekipa Marcela Gallarda nije uspjela pronaći put do gola Atletica.

Istovremeno, Boca se mučila na vreloj Bomboneri protiv Gimnasia La Plate, koju vodi legendarni Diego Maradona. Sastav Miguela Angela Russoa vršila je pritisak, tražila gol, ali se činilo kako do njega neće doći. Na tribinama je očajavao i slavni Juan Roman Riquelme, a onda je otkucala 72. minuta i stadion je eksplodirao od oduševljenja.

Kapetan Carlos Tevez primio je loptu na rubu šesnaesterca i opalio, čak taj udarac i nije bio savršen, ali jeste toliko jak da je probio gostujućeg golmana, a lopta završila u mreži za veliko slavlje na krcatoj Bomboneri.