počela nba liga

Luka Garza odgledao s klupe historijski nastup LeBrona i Bronnyja Jamesa

(Foto: LA Lakers)

U utorak navečer, na otvaranju nove NBA sezone u duelu između Los Angeles Lakersa i Minnesota Timberwolvesa, LeBron i Bronny James ispisali su historiju jer su zajedno bili na terenu.

Postali su prvi tandem otac-sin u historiji najjače svjetske košarkake lige koji se zajedno zaigrao na utakmici kada su se našli na terenu u drugoj četvrtini.

LeBron je već igrao 13 minuta prije nego što je ponovno zakoračio na teren sa sinom Bronnyjem za historijjski trenutak.

Dok je par ustao s kraja klupe i krenuo prema zapisničkom stolu, publika u Crypto.com Areni počela je euforično navijati.

Bronny je dobio mukupno tri miur, bez poea, dok je LeBron u pobjedu "Jezerana" ugradio 16 poena, pest skokova i četiri asistencije.

Bronny, kojeg je L.A. izabrao u drugoj rundi NBA drafta kao 55., mučio se i u predsezoni, s prosjekom od samo 4,2 poena uz 29,7 procenata pogođenih šuteva iz igre.

Prije utakmice s Wolvesima, Redick je rekao da je "oduševljen što je dio" "povijesne" prilike kada su LeBron i Bronny ušli u sezonu u istoj momčadi.

U redovima poraženih "Vukova", košarkaški repreztnativac Bosne i Hercegovine Luka Garza nije ulazio u igru.

Aktuelni NBA prvaci, Boston Celticsi, sezonu su otvorili pobjedom nad New York Knicksima (132:109).