premier liga

Manchester City osvojio prvenstvo Engleske i ušao u historiju

Manchester City je postao prva momčad u historiji engleske koja je osvojila četiri naslova u nizu.

Uz to, imaju šest od posljednjih sedam naslova Premier lige.

City je vrlo dominantno krenuo u susret s West Hamom na domaćem terenu. Već u 18. minuti bilo je 2:0. Phil Foden, nedavno proglašen za najboljeg igrača Premier lige, zabio je predivan gol u 2. minuti, a onda i u 18. West Ham je divnim škaricama Kudusa smanjio pred kraj prvog dijela, no Rodri je pogotkom za 3:1 nakon velike dominacije domaćina otklonio sve sumnje u pobjedu prvaka.

Pobjede Arsenala i Liverpoola

Arsenal je na svom stadionu pobijedio Everton 2:1. Poveli su gosti pogotkom Idrisse Gane Gueyea u 40. minuti, no odmah u 43. izjednačio je Takefusa Tomiyasu. Pobjedu je Arsenalu donio Kai Havertz pogotkom u 89. minuti. Topnici su završili na drugom mjestu s dva boda manje od Cityja.

Trećeplasirani Liverpool oprostio se na domaćem stadionu od Jürgena Kloppa pobjedom protiv Wolverhamptona 2:0. Golove su zabili Jarell Quansah (34') i Alexis Mac Allister (40'). Woverhampton je od 30. minute igrao s igračem manje. Kloppu je ovo bila zadnja utakmica na klupi Liverpoola, odlazi nakon devet godina.