Manchester City ponizio PSG, Guardiola je ovo čekao deset godina

Manchester City ostvario je plasman u finale Lige prvaka pošto je eliminisao Paris Saint-Germain ukupnim rezultatom 4:1.

Engleska ekipa slavila je večeras sa 2:0 na domaćem terenu.

Poslije nešto bolje igre gostiju na samom početku meča, uslijedio je šok za PSG u 11. minuti kada je Riyad Mahrez iskoristio odbijenu loptu i sproveo je u mrežu.

Uzvratili su Parižani preko Marquinhosa, pokušao je i Di Maria, dok je na drugoj strani u finišu prvog poluvremena lijepu šansu imao Marez.

U nastavku meča nešto mirniji ritam i jalova inicijativa Paris Saint-Germaina, međutim sve nade u preokret bile su srušene u 63. minuti.

Foden je povukao brzu kontru Cityja i poslije kombinacije sa De Bruyneom uposlio Mahreza kojem nije bilo teško da se ponovo upiše u strijelce.

Paris Saint-Germain je ostao sa igračem manje šest minuta kasnije poslije isključenja Di Marije zbog gaženja Fernandinha, nakon toga je mogao da pogodi i Foden, ali je njegov udarac završio na stativi.

Kada se pogleda sve, zasluženi trijumf Manchester Cityja koji je pokazao više u polufinalu, pa će se po prvi put u istoriji kluba ove sezone boriti za naslov najboljeg tima Evrope u finalu LŠ u Istanbulu. Pepu Guardiolu ovo će biti prvo finale Lige prvaka nakon čak 10 godina...