premier liga

Manchester United tone sve dublje, Ten Hag ovo neće preživjeti

West Ham je u 9. kolu engleske Premier lige na svom terenu slavio protiv Manchester Uniteda s 2:1 te tako ekipu Erika Ten Haga ostavio na 14. mjestu prvenstvene tabele sa samo 11 dosad osvojenih bodova. Osim toga, ovaj poraz je gurnuo nizozemskog trenera korak bliže otkazu, o kojem se intenzivno govori posljednjih sedmica.

Sva tri gola na utakmici pala su u zadnjih pola sata. Prvo je West Ham došao u vodstvo pogotkom Crysencija Summervillea u 74. minuti, a onda se United vratio u 81. minuti, kada je precizan bio Casemiro. Konačni rezultat postavio je Jarrod Bowen, kada je u drugoj od 12 minuta sudačke nadoknade realizirao kazneni udarac.

Osim ove utakmice, u terminu od 15 sati igrali su još Chelsea - Newcastle i Crystal Palace - Tottenham. Chelsea je s 2:1 slavio na Stamford Bridgeu, a Palace je na svom terenu iznenadio Tottenham i s 1:0 došao do prve pobjede u ovoj sezoni.