Evropska komesarka za proširenje Marta Kos pozdravila je odluku Vijeća ministara Bosne i Hercegovine, koje je usvojilo usaglašeni tekst Reformske agende.
''Danas sam veoma sretna. Bosna i Hercegovina je pokazala toliko potrebno jedinstvo. Imamo Agendu reformi!'' – poručila je Kos na društvenoj mreži X.
Kako je naglasila, usvajanje Agende predstavlja važan korak za otključavanje Plana rasta Evropske unije, koji bi trebao donijeti konkretne benefite građanima.
''Zajedno možemo ostvariti: bolje ceste, jeftiniju energiju, brži internet, kao i ukidanje naknada za novčane transakcije i roaming.'' – istakla je komesarka.