Maturanti danas širom Hrvatske slave završetak srednje škole.
Maturanti zagrebačkih srednjih škola okupili su se na Trgu bana Josipa Jelačića, odakle će se u 12 sati u povorci uputiti prema Bundeku. Skupina maturanata u jednom je trenutku povela skandiranje "'Ajmo, 'ajmo, ustaše". Video možete pogledati OVDJE.
Maturanti će do Bundeka ići rutom: Praška ulica, Trg Nikole Šubića Zrinskog, Strossmayerov trg, Trg kralja Tomislava, Mihanovićeva, Miramarska cesta, Ulica grada Vukovara, Hrvatske bratske zajednice, Most slobode, Ulica Damira Tomljanovića Gavrana i Bundek.
Povorku će pratiti ekipe Hitne pomoći, saobraćajna policija, vatrogasci i zaštitari. Tokom programa na Bundeku dežurat će zdravstvene službe, vatrogasci, spasioci i zaštitari kako bi proslava prošla sigurno i bez većih poteškoća, piše Index.