uz čestitku ženama

Memorijalni centar Srebrenica: Nastavljamo sa radom iz naših domova. Dokumentujemo, istražujemo, svjedočimo

Raport.Ba
memorijalni centar srebrenica 1

Memorijalni centar Srebrenica oglasio se povodom Međunarodnog dana žena, dan nakon što su objavili da je Centar zatvoren do daljnjeg zbog uzavrele političke situacije u državi i antustavnog djelovanja vlasti RS, predvođenih osuđenim Miloradom Dodikom.

"Ovaj Međunarodni dan žena obilježavamo ovu priliku ne znajući kada ćemo se vratiti na svoja radna mjesta, dok se Bosna i Hercegovina suočava sa napadom na svoj ustavni poredak.

Ipak, nastavljamo sa radom. Iz naših domova, iz gradova i zajednica širom zemlje i svijeta, u online prostorima. Stalno dokumentujemo, istražujemo, svjedočimo. Naš rad ne zavisi od zgrada, već od posvećenosti i istine koju nosimo", kažu iz Memorijalnog centra.

Dodaju da su "žene okosnica institucija ove zemlje – od onih koje predaju u školama i liječe u bolnicama do onih koje čuvaju sjećanje na genocid".

"Bez nas ništa ne funkcioniše. I zato nećemo stati. Molite za mir, djelujte za mir. Svijetu je potrebno oboje", navode iz MCS uz čestitku za 8. mart svim ženama "borcima, iscjeliteljima, onima koji ruše barijere i onima koji drže zajednice na okupu".

Dan žena Memorijalni centar Srebrenica Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu