Njemački kancelar

Merz ogolio stvari: SAD su u rat s Iranom ušle bez ikakve strategije i sad ne znaju kako izaći. A Iran? Pa očito su dobri u pregovorima

Raport
Piše: Raport
Friedrich merz

Njemački kancelar Friedrich Merz u ponedjeljak je izrazio sumnju u postojanje američke izlazne strategije za rat u Iranu, upozorivši da "iransko vodstvo ponižava čitav narod, a osobito takozvanu Revolucionarnu gardu"

 Govoreći studentima u Marsbergu u Sjevernoj Rajni-Vestfaliji, Merz je ocijenio kako Iranci "očito vrlo vješto pregovaraju" i da su "vidljivo jači nego što se mislilo". 

Zbog izravnog utjecaja sukoba na njemačku ekonomiju,  založio se za njegovo što skorije okončanje.

Friedrich Merz Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu