Messi i Mbappe bez milosti u Ligi prvaka, sedmica u mreži Maccabija. Šokantan poraz Reala

Kylian Mbappe i Lionel Messi blistali su u petom kolu evropske nogometne Lige prvaka.

Dvije utakmice grupe H donijele su čak 16 golova. Benfica je pobijedila Juventus rezultatom 4:3. Paris Saint Germain s Maccabijem iz Haife odigrao je 7:2.

PSG i Benfica osigurali prolaz

Po dva gola su postigli Messi i Mbappe. PSG i Benfica su s 11 bodova na kontu osigurali prolazak u naredni krug takmičenja.

Gosti iz Milana u utorak navečer slavili su uvjerljivu pobjedu protiv domaćeg Dinama na stadionu Maksimir u Zagrebu rezultatom 4:0.

Prvi gol na utakmici postigao je Matteo Gabbia u 39. minuti prvog poluvremena. Bio je to rezultat s kojim su obje ekipe otišle na odmor.

Četiri minute nastavka meča bile su dovoljne Rafaelu Leau da udvostruči prednost Rossonera. Iskusni Olivier Giroud golom iz penala u 59. minuti susreta povećao je prednost gostiju na 3:0.

Da stvari idu loše za domaći sastav potvrdio je Robert Ljubičić autogolom u 69. minuti.

Pobjedom je Milan stigao do drugog mjesta u grupi. Zagrebački tim ostao na dnu tabele grupe E.

U ranije odigranom meču iste grupe Chelsea je slavio pobjedu rezultatom 2:1 u Salzburgu.

U grupi F Celtic i Shakhtar iz Donetska odigrali su 1:1 na Celtic Parku. RB Leipzig došao je do velike pobjedu protiv madridskog Reala rezultatom 3:2.

Haaland zakazao u Dortmundu

Ove dvije ekipe drže prva dva mjesta na tabeli. "Kraljevski klub" ima deset bodova, dok njemački sastav ima bod manje.

Sevilla je u grupi G bila uvjerljiva protiv Copenhagena rezultatom 3:0. Dolazak Manchester Cityja s Erlingom Haalandom na Signal Iduna Park, na megdan Borussiji iz Dortmunda obećavao je golijadu.

No, sve je ostalo na tome. Haaland je protiv svog bivšeg kluba odigrao 45 minuta meča koji je završio s miroljubivih 0:0. Najbolju šansu za gol propustio je Riyad Mahrez. On je u 58. kada je promašio penal za City.