posljednje kolo mls-a

Messi ponovo zadivio sve ljubitelje fudbala: Bajraktarević svjedočio novom hat-tricku najboljeg svih vremena

Inter Miami je pobijedio New England Revolution rezultatom 6:2 u posljednjem ligaškom kolu regularnog dijela MLS sezone.

Ovom pobjedom Miami je sezonu završio s rekordnih 74 poena, a u posljednjem meču sezonu Lionel Messi je postigao hat-trick za domaće.

Bosanskohercegovački reprezentativac Esmir Bajraktarević je za goste igrao sve do 88. minute.

Naime, Messi je igrao 35 minuta u nastavku meča, ali i to mu je bilo dovoljno da ponovo zadivi Amerikance, jer je regularni dio sezone završio sa 20 golova i 16 asistencija u samo 19 mečeva.

Saigrači Esmira, Luca Langoni i Dylan Borrero doveli su goste u vodstvo 2:0, ali je Luis Suarez s dva brza gola u finišu prvog poluvremena poravnao na 2:2.

Ostatak utakmice protekao je u potpunoj nadmoći Intera. Cremaschi je postigao gol u 58. minuti za 3:2 i to na asistenciju Messija koji je tek ušao u igru, da bi zatim jedan od najboljih fudbalera svih vremena stupio na scenu.

Messi je u rasponu od samo 11 minuta postigao hat-trick za konačnih 6:2 i tako je postao najbolji strijelac kluba svih vremena sa 33 gola.

Bajraktarević je za New England igrao do 88. minute i ponovo je pokazao nekoliko dobrih poteza i svoj veliki nogometni potencijal.