novi pravac

Michael Bay se vraća Transformersima: Novi film u pripremi, blockbuster era bi se mogla nastaviti

Raport.Ba
transformers

Michael Bay, reditelj koji je pokrenuo live-action franšizu Transformers još 2007. godine, planira povratak serijalu sa novim filmom koji bi mogao i režirati. Bay je režirao prvih pet filmova, koji su zaradili ukupno 4,3 milijarde dolara, ali je njegov posljednji film Transformers: The Last Knight imao slab prijem i zaradu od "samo" 605 miliona dolara, što je dovelo do promjena u franšizi, piše Screenrant.

Nakon Bayevog odlaska, franšiza je pokušala novim putem – rebootovi poput Bumblebee i Rise of the Beasts dobili su bolje kritike, ali nisu briljirali na box officeu. Najnoviji pokušaj, animirani film Transformers One, uprkos sjajnim recenzijama, zaradio je samo 129 miliona dolara, a nastavak je otkazan.

Prema izvještaju Matta Bellonija (Puck News), Bay je lično inicirao svoj povratak, a scenarista Jordan VanDina (The Binge) je već angažovan. Iako još nije potvrđeno da će Bay definitivno režirati film, barem će imati ulogu "producenta s direktnim učešćem".

Nije poznato hoće li novi film nastaviti priču iz njegove originalne franšize, biti dio novog vremenskog okvira, ili potpuno nova vizija.

Trenutno se franšiza nalazi u kreativnoj krizi. Iako je bilo pokušaja da se osmisli novi pravac – uključujući crossover s G.I. Joe franšizom i druge projekte – nijedan film nije dosegao uspjeh Bayevih hitova poput Dark of the Moon ili Age of Extinction, koji su zarađivali preko milijardu dolara.

Zanimljivo je i to da Bay nije imao veće uspjehe bez Transformersa – 6 Underground je loše primljen, a iako je Ambulance dobio dobre kritike, nije privukao publiku.

Michael Bay transformers Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu