serie a

Milan srušio Inter u gradskom derbiju

Milan je pobijedio Inter na San Siru u gradskom derbiju petog kola talijanske Serije A.

Utakmica je završila rezultatom 1:2. Golove za Milan zabili su Christian Pulisic i Matteo Gabbia, a za Inter je pogodio Federico Dimarco. Milan je bolje otvorio utakmicu. Christian Pulisic zabio je u devetoj minuti.

Američki reprezentativac uzeo je loptu u sredini, prošao kroz sredinu Interove obrane i iz blizine zabio za vodstvo Milana. Inter je brzo, već u 27. minuti, stigao do izjednačenja. Lautaro Martinez je prograo Federica Dimarca, koji je s lijevog boka ušao u sredinu i pogodio za 1:1.

Milan je u napadačkim akcijama bio puno bolji. Stvorio je četiri velike šanse, no realizacija je bila loša sve do 89. minute, kad je pogodio za vodstvo Milana Matteo Gabbia. Sjajno je ubacio iz slobodnog udarca Tijjani Rijnders, a stoper Milana glavom je zakucao loptu u mrežu gradskog rivala.