nastavlja borbu

Miličević se oglasio nakon odluke suda: Velika je bitka pred nama da skinemo tu ljagu

Raport.Ba
Screenshot 2025-06-11 191420

Milan Miličević, predsjednik Srpske demokratske stranke (SDS) i gradonačelnik Teslića, oglasio se nakon što je sud odbio prijedlog tužilaštva da mu odredi pritvor. U izjavi za medije istakao je da su on, njegova porodica i porodice dvojice ostalih osumnjičenih izloženi velikoj nepravdi.

„Velika je pred nama bitka da dokažemo istinu i skinemo tu ljagu“ – poručio je Miličević, naglašavajući da je riječ o „vješto politički montiranom procesu“, sličnom onom koji je, kako kaže, već jednom preživio.

„Ova borba protiv ovakvog režima, za slobodno razmišljanje i slobodno kretanje, je velika borba. U njoj nema stajanja“ – rekao je lider SDS-a.

Dodao je da taj put nije za svakoga:

„Ko god nema snage, ne treba da ide tim putem. Ali to je moj krst, krst moje porodice, i krst svih ovih dobrih ljudi koji su uz mene. Davali su mi silnu podršku, čak i kada sam njihov glas čuo kroz zidove“ – istakao je Miličević.

Posebno se osvrnuo na odnos pripadnika policije:

„Ljudi iz policijskih struktura su sjajni momci, sjajni profesionalci, koji su pokazali nevjerovatnu ljudskost, možda i više nego što su smjeli. Uz takve ljude ima nade za ovu zemlju“ – poručio je.

Miličević je dodao da, iako je situacija teška, ostaje fokusiran na svoju odgovornost:

„Glavni moj zadatak je opravdati povjerenje i emociju svih ovih ljudi koji su oko nas“ – zaključio je.

Na kraju je jasno ukazao da zna ko stoji iza cijelog slučaja:

„Znam dobro ko je sve ovo organizovao. Siguran sam da će oni koji su to učinili, ako ne pred ovim sudovima, platiti pred Božijom pravdom, a nadam se i pred ovozemaljskom“ – rekao je Miličević za Nezavisne novine.

Milan Miličević Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu