BORJA MAYORAL

Mogao je zaustaviti Barcin niz. Španski mediji: Ovaj zicer se pogađa u 99 od 100 slučajeva

Nogometaši Barcelone stigli su jučer do sedme pobjede u isto toliko utakmica u ovosezonskom prvenstvu Španije, nakon što su s 1:0 svladali Getafe. Strijelac gola odluke bio je Robert Lewandowski u 20. minuti susreta, u kojem je u samoj završnici priliku za zaustaviti Barcu imao Borja Mayoral.

Mayoral je godinama bio igrač Real Madrida, no većinu vremena koje je proveo kao igrač tog kluba bio je na posudbama. Ipak, ostaje zapisano da je za madridskog velikana odigrao 33 utakmice s učinkom od sedam golova i četiri asistencije. Getafeov igrač postao je u augustu 2022. godine, nakon pola sezone provedene ondje na posudbi.

Savršena lopta za bod, no uslijedio je promašaj

Zasad je za Getafe postigao 33 gola u 89 utakmica, a jučer je malo nedostajalo da postigne i 34., kojim bi svojoj momčadi donio bod u utakmici s liderom prvenstva, a njemu prekinuo savršeni niz na početku sezone.

Igrala se 94. minuta kad mu je s desne strane savršenu loptu dodao Juan Iglesias. Mayoral je mogao birati na koju će stranu pucati prema mreži Inakija Pene, no promašio je loptu i ostao na učinku od jednog gola u tri utakmice u ovoj sezoni. As tu priliku opisuje kao onu koju Mayoral pogađa u 99 od 100 slučajeva.