Zvuk Mostara

Mostar slavi 70 godina Simfonijskog orkestra: Grad dobija monografiju o muzičkoj historiji

Fena
Fena
L cb567f190fd5c8c9b704498170ec8cc4

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić primio je u Gradskoj vijećnici ravnatelja Simfonijskog orkestra Mostar Damira Bunozu, koji mu je tom prilikom poklonio novu monografiju „70 godina Simfonijskog orkestra Mostar“, čiji su autori Anton Šarac i Josip Marinović.

Promocija monografije biće održana 13. novembra 2025. godine u 19 sati u Galeriji kraljice Katarine u Hrvatskom domu herceg Stjepan Kosača, saopćeno je iz Grada Mostara.

Gradonačelnik Kordić čestitao je ravnatelju i svim članovima orkestra na ovom značajnom izdanju, istakavši da ono svjedoči o bogatoj muzičkoj tradiciji, kontinuitetu i kulturnom identitetu Mostara.

„Simfonijski orkestar Mostar jedan je od najvažnijih kulturnih simbola našeg grada. Ova monografija čuva uspomenu na generacije muzičara koji su svojim talentom i posvećenošću pronosili ime Mostara i Hercegovine“, kazao je Kordić.

Ravnatelj Bunoza zahvalio je gradonačelniku na podršci i najavio nove projekte koje Simfonijski orkestar Mostar planira realizovati u narednom periodu, naglašavajući da orkestar ostaje stub muzičke tradicije i kulturne misije grada.

Mario Kordić Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu