LIGA PRVAKA

Mourinho lupio šakom o stol i branio svog golmana: ‘On je bio ključ pobjede’

Jose Mourinho stao je u odbranu Dominika Livakovića nakon pobjede Fenerbahčea nad Luganom (2:1) i plasmana u 3. kolo kvalifikacija za Ligu prvaka. Zbog pogotka kojeg je primio u 7. minuti hrvatski golman našao se na udaru kritika, čak su mu bili upućeni i zvižduci, ali je "Special One" objasnio Turcima nekoliko stvari. Štaviše, za Livakovića je rekao kako je bio ključ pobjede.

"Livaković je večeras zaustavio goste da povedu sa 2:0, to znači da je on bio ključni igrač u pobjedi", kazao je Mourinho i zatvorio temu koju turski mediji prečesto potežu.

Livaković je od dolaska u Fenerbahče često na meti pretjeranih kritika, ali sada je s Mourinhom očito dobio nekoga tko će mu javno stati na stranu i isticati njegove zasluge. Inače, nakon 4:3 za Fenerbahče u prvoj utakmici gosti su na uzvratu poveli golom Mahmouda u sedmoj minuti i sve do 60. minute imali produžetke u rukama.

A onda je za 1:1 zabio Edin Džeko, dok je gol za pobjedu i u uzvratu zabio Szymanski u 93. minuti. Fenerbahče će u idućem kolu kvalifikacija igrati protiv francuskog Lillea.