sjedio na klupi

Mourinho ovim potezom pokazao šta čeka Džeku u nastavku sezone?

Fenerbahce je u petom kolu turske nogometne Superlige u gostima rutinsk islavio kao gost kod Kasimpase s 2:0.

Strijelac za velikana iz Istanbula bili su Alain Saint-Maximin u 22. i Dušan Tadić u 39. minuti iz penala.

Fener je tako pod vodstvom novog trenera, slavnog Portugalca Josea Mourunha, sačuvao niz nepobjedivosti i sa 13 bodova zauzima prvo mjesto na tabeli prvenstva Turske.

No, ljubitelje nogometa u Bosni i Hercegovini razočarala je činjenica da je Edin Džeko meč počeo na klupi i šansu je dobio tek u 63. minuti, kada je ušao kao zamjena za Yuossefa En-Nesyrija.

Naredni mečevi će pokazati da li je ovo samo izuzetak, odnosno pošteda za Dijamanta, ili Mourinhova odluka da u nastavku sezone kao udarnog napadača forsira svoje najskuplje pojačanje, marokanskog napadača, za kojeg je španskog Sevilli plaćeno bilizu 20 miliona eura odštete.

Inače, u redovima poražene ekipe Kasimpase do 66. minute igrao je bh. veznjak Haris Hajradinović.