Irak je danas saopćio da je nacionalna elektroenergetska mreža potpuno u kvaru širom zemlje, ali da se radi na njenom obnavljanju.
U saopštenju, Ministarstvo električne energije je navelo da je "elektroenergetski sistem potpuno u prekidu u svim iračkim provincijama".
Dodali su da vlasti trenutno istražuju uzroke nestanka struje i započinju procedure za ponovno pokretanje elektrana i ponovno povezivanje isključenih dalekovoda.