Vijesti

Muftija bihaćki ef. Kudić: Post nam je propisan da bi se grijeha sačuvali

Raport.Ba
kudic

Muftija bihaćki Mehmed ef. Kudić poručio je vjernicima kako ih ovaj mjesec treba duhovno ojačati, odnosno da ga trebaju provesti u dobročinstvu.

"U ramazanu su i dani i noći blagoslovljeni i svako dobro djelo se višestruko nagrađuje. Post nam je propisan da bi se grijeha sačuvali i da bismo bili bogobojazni. Ramazan nas treba duhovno ojačati, približiti svevišnjem gospodaru i učiniti nas boljima prema našim porodicama. Zato ovaj mjesec provedimo u ibadetu, predanosti, pokornosti i dobročinstvu", kazao je bihaćki muftija Mehmed ef. Kudić.

Izrazio je zadovoljstvo i zbog prvog zvaničnog susreta s novoizabranim gradonačelnikom Bihaća Elvedinom Sedićem.

"Već duži period imamo odličnu saradnju sa Gradom Bihaćem, a vjerujem da će ona biti još i bolja. Zahvalio sam se zbog podrške prilikom realizacije nekoliko projekata, među kojima je i obnova objekta Muftijstva bihaćkog, kao i stalne podrške Medžlisu Islamske zajednice Bihać. Svi smo tu da radimo u korist i za dobrobit zajednice, te da imamo osjećaja jedni za druge, naročito u danima ramazana", dodao je muftija Kudić.

Bihaćki gradonačelnik Elvedin Sedić naglasio je kako je ovo bila tradicionalna ramazanska posjeta, kojom se potvrđuje opredijeljenost za saradnju i podršku u svim projektima koji su od značaja za Islamsku zajednicu i Muftijstvo bihaćko.

Mehmed Kudić Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu