Citirao Olivera Kahna

Müller bijesan nakon teškog poraza Bayerna: Bijesan sam. Našim igračima nedostaju m***

Bayer Leverkusen je s 3:0 pobijedio Bayern u derbiju za vrh njemačke Bundeslige igranom u 21. kolu te tako nastavio svoj čudesan niz neporaženosti, koji je sada produžen na čak 31 utakmicu u svim takmičenjima. Ekipa trenera Xabija Alonsa ovom se pobjedom odvojila od Bayerna na vrhu tablice na pet bodova.

Ofanzivac minhenskog kluba Thomas Müller odigrao je posljednjih 30 minuta, a nakon utakmice dao je izjavu za Sky Sports:

"Iskreno, bijesan sam. Citirat ću Olivera Kahna: 'Našim igračima nedostaju muda.' Na treningu imamo puno bolji pristup. U redu je osjećati pritisak, ali potrebni su nam energija i opuštenost.

Ponekad moramo razgovarati o nama igračima. Nije sve uvijek do trenera. Imamo puno igrača koji nastupaju na najvišem nivou. Moramo se poboljšati", poručio je Müller, legenda sa 691 nastupom za Bayern u kojem je proveo cijelu karijeru.

Prvi gol na susretu Bayera i Bayerna bio je djelo hrvatskog odbrambenog igrača Josipa Stanišića. Do pogotka je došao nakon što je na drugoj stativi dočekao snažan centaršut s lijeve strane i zakucao pored nemoćnog Manuela Neuera. Stanišić je u Leverkusenu na posudbi upravo iz Bayerna.

Drugi pogodak Bayera postigao je Alex Grimaldo nakon što je s Nathanom Tellom odigrao sjajan dupli pas i izbacio iz igre oba stopera Bayerna. Sjurio se u kazneni prostor, otišao malo ulijevo i zabio pored Neuera. Konačnih 3:0 postavio je Jeremie Frimpong u petoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela. Golove s utakmice pogledajte OVDJE.

Bayer, i dalje neporažen u svim ovosezonskim takmičenjima, ima 55 bodova i predvodi njemačko prvenstvo. Bayern je drugi s pet bodova manje, dok treći Stuttgart i četvrta Borussia Dortmund imaju po 40 bodova.