euroliga

Musini saigrači srušili Barcelonu u Dubaiju

Raport.Ba
photo_2025-09-30_20-15-45
Musa

Nakon što je prije par dana razbio Fenerbahce u Istanbulu, Dubai je sada, u petom kolu Eurolige, upisao novu veliku pobjedu, ovoga puta protiv Barcelone – 83:78.

Domaći su bolje otvorili meč i prvu četvrtinu riješili u svoju korist (24:15), no uspjeli su gosti da uzvrate pa se na odmor otišli pri rezultatu 33:34.

Na ulasku u posljednju dionicu Dubai je imao +2 (58:56).

Sjajnom igrom u posljednjih deset minuta košarkaši tima iz Ujedinjenih Arapskih Emirata uspjeli su rezultatski da se odvoje i, uprkos nešto neizvjesnijoj završnici, meč privedu kraju u svoju korist.

Pobjednički sastav predvodili su Petrušev s 23 i Bacon s 20 poena, dok su kod Barcelona Shengelia i Brizuela ubacili po 19.

Kenan Kamenjaš, reprezentativac Bosne i Hercegovine, proveo je nešto manje od pet minuta na parketu i ubilježio učinak od četiri skoka.

Džanan Musa kk dubai
Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu