Svijet

Muškarac koji se zabio u policajce ispred Kapitola preminuo u bolnici. Upucan jer je imao nož, umro i policajac

Raport.Ba
Blokada vasington
Zgrada Kapitola našla se pod policijskom blokadom nakon što se jedna osoba vozilom zabila u dvojicu policajaca u blizini kontrolne tačke ispred zgrade, javljaju američki mediji. Jedan policajac poginuo je, dok je jedan povrijeđen nakon što se još uvijek neidentificirani mušakarac zabio vozilo u njih u blizini kontrolne točke kod zgrade Kapitola, javljaju američki mediji. Nakon što se zabio u policajce, muškarac je izašao iz svog vozila s predmetom u ruci, za koji se vjeruje da je bio nož, te je ubrzo upucan. Dvojica policajaca i muškarac su prevezeni u bolnicu, no ondje su ozljedama podlegli jedan od policijskih službenika, ali i vozač. Policija je objavila kako su policajci povrijeđeni u incidentu koji se dogodio u petak poslijepodne. "Sva trojica prevezeni su u bolnicu", objavila je policija iz Washingtona. Vozač je u incidentu upucan i to zato što je u ruci imao nož. U kritičnom stanju je prevezen u bolnicu, no ondje je podlegao povredama, piše AFP.   Do incidenta je došlo na Independence aveniji, blizu sjeverne kontrolne tačke i ulaza u kompleks Kapitola. Osoblje koje radi u Kongresu obaviješteno je o "vanjskoj sigurnosnoj prijetnji", javljaju CBS News i NBC News. [caption id="attachment_79862" align="alignnone" width="1920"]
Do incidenta je došlo na Independence aveniji[/caption] Snimke objavljene na društvenim mrežama svjedoče o brojnoj policijskoj prisutnosti u tom području te slijetanju helikoptera u kompleksu Kapitola.  
Kapitol SAD Washington Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu