razgovarali telefonom

Na direktnoj liniji: Trump i Netanyahu koordiniraju korake nakon udara na Iran

Raport
Piše: Raport
Netanyahu
Foto: X/@IsraeliPM

Bijela kuća je saopštila da je Donald Trump telefonom razgovarao s izraelskim premijerom Benjaminom Netanyahuom o napadima na Iran, prenosi Sky.

Portparolka Karoline Leavitt rekla je da je Trump pratio situaciju tokom noći u Mar-a-Lagu zajedno s članovima svog tima za nacionalnu sigurnost.

 

Zvanična X stranica izraelskog premijera također je potvrdila razgovor, objavivši fotografiju Netanyahua snimljenu telefonom.

Leavitt je rekao da je prije napada američki državni sekretar Marco Rubio pozvao sve članove "Bande osmorice" da dostave obavještenje Kongresu, te da je obavještenje stiglo do sedam od osam članova.

 

Dodala je da će Trump nastaviti pažljivo pratiti situaciju sa svojim timom za nacionalnu sigurnost tokom cijelog dana.

SAD i Izrael su jutros izveli jake napade na mete u Iranu. Nakon toga je Iran raketirao američke baze na Bliskom istoku. Situacija uregiji je vrlo napete i pred eskalacijom. 

napad na Iran Benjamin Netanyahu Donald Trump Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu