Za razliku od Dodika

Na upit Raporta: MUP RS još nema informacije o video snimku na kojem je Vlado Đajić s kesom za koju se tvrdi da je u njoj droga

Semira Degirmendžić
Piše: Semira Degirmendžić
Vlado Djajic

Ministarstvo unutrašnjih poslova RS nema još uvijek nikakvu informaciju o skandaloznom video snimku na kojem Vlado Đajić , direktor Kliničkog centra u Banjoj Luci i funkcioner SNSD-a s još jednim muškarcem raspravljaju o kesi u kojoj se nalazi 'bijeli prah' za koji se pretpostavlja da je droga, rečeno je za Raport u MUP-u RS.

Na upit Raporta  hoće li MUP RS reagirati i šta će poduzeti u vezi s ovim slučajem, rečeno nam je da ih za više informacija kontaktiramo kasnije tokom dana.

Za razliku od MUP-a RS, Milorad Dodik, bivši predsjednik RS-a itekako je upoznat sa snimkom na kojem je Đajić, a nema Dodik ni sumnji da Đajić imao dodira s drogom, pa ga je razriješio svih funkcija u toj stranci, čime je pokazao da vjeruje u vjerodostojnost videosnimka koji kruži društvenim mrežama.

"Kao i svi, jutros sam upoznat sa snimkom u kojem se Vlado Đajić nalazi u razgovoru i prisustvuje situaciji koja uključuje narkotike. Takvo ponašanje je apsolutno neprihvatljivo za mene kao predsjednika SNSD-a. SNSD ne može i neće tolerisati bilo kakvu povezanost s kriminalom, a posebno ne s narkoticima. Đajić je tim postupkom sam sebe razriješio sa svih funkcija. Naša politika svoje temelje ima u najboljim osobinama našeg naroda i mora to i da ostane - bez izuzetaka", poručio je Dodik.

Podsjećamo, snimak je objavljen na društvenim mrežama,a objavio ga je  i Draško Stanivuković, gradonačelnik Banja Luke.

Milorad Dodik Vlado Đajić Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu