Načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur upriličio je prijem za dobitnike priznanja Univerziteta u Sarajevu s područja općine Ilidža.
Ukupno jedanaest studenata Ekonomskog fakulteta, Prirodno-matematičkog fakulteta, Filozofskog fakulteta, Medicinskog fakulteta, Fakulteta islamskih nauka, Fakulteta zdravstvenih studija, Akademije likovnih umjetnosti i Pravnog fakulteta nagrađeno je za izuzetan trud i ostvarene rezultate tokom studija.
Načelnik Muzur čestitao je studentima na njihovim dostignućima, ističući da su vrata Općine Ilidža za njih uvijek otvorena.
"Ovo je nagrada za njihov uspjeh i jasan znak podrške za budući put. Želja nam je da se najbolji studenti uključe u razvoj naše lokalne zajednice, jer su upravo oni njen najveći potencijal, ali i zalog za budućnost naše domovine", poručio je načelnik Muzur.
Studenti su zahvalili načelniku na prijemu i kontinuiranoj podršci, naglasivši da im pažnja koja se posljednjih godina posvećuje najboljim studentima predstavlja snažan motiv. Istakli su i da novčanu nagradu doživljavaju kao dodatno priznanje za izuzetan uspjeh ostvaren tokom školovanja.
Jedan od dobitnika priznanja je i Nihad Šurković, student Ekonomskog fakulteta i dvostruki dobitnik Srebrene značke Univerziteta u Sarajevu.
"Želim se zahvaliti načelniku Muzuru, jer nam ovakva podrška zaista mnogo znači. Važno je znati da neko prepoznaje i cijeni naše uspjehe. Kao neko ko je godinama bio stipendista, iskreno se nadam da će se ova praksa nastaviti, jer mladima predstavlja snažan podsticaj", izjavio je Šurković.
Dobitnici Srebrene značke Univerziteta u Sarajevu s područja općine Ilidža su: Elma Brkanović, Amina Boloban, Vildana Mulaosmanović, Hamza Ćelović, Džejla Salihović, Meliha Čolpa, Emina Višća, Nihad Šurković, Vernesa Karović, Amina Agić i Ajla Žujo.
Općina Ilidža dobitnicima Srebrene značke dodijelila je novčanu nagradu u iznosu od po 1.000 KM.