Sport

Način na koji je Borac uzeo titulu prvaka BiH izaziva nagon za povraćanje

Raport.Ba
Screenshot_20210523_174240

Borac Banja Luka novi je prvak Bosne i Hercegovine, nakon što je sa 2:0 savladao ekipu Tuzla Citya.

To znači da se titula fudbalskog prvaka Bosne i Hercegovine vratila u Banja Luku, ali pod, blago rečeno, sumnjivim okolnostima.

Nažalost, mnogo je sjene na toj tituli. Od sumnjivih sudijskih odluka, odluka o povratku navijača na tribine, ali samo u manjem bh. entitetu…

Tako je i danas na stadionu Vico Zeljković sa ujkom Miloradom Dodikom, koji je također na tribinama, pljunuo u lice pravilima i zakonima.

Iako je prema odluci kriznog štaba bilo dozvoljeno svega 3000 lica na stadionu na gradskom stadionu u Banja Luci danas ih se nalazilo sigurno više od tog broja. Mnogo više. Borac Banja Luka je to.

Ali, kad su već "sredili" sudije, što da se žalimo i na ovo? Ili ne bismo trebali šutiti?

Ah, da... Da spomenemo i način na koji je Borac došao u prednost, golom iz ofsajda.

Pomoćni trener Tuzla Citya Dženis Ćosić dobio je direktan crveni karton zbog prigovora, a vi sami procijenite ko je ovde lud.

I, kao šlag na tortu, nakon što je Borac (zar je neko sumnjao?) sa 2:0 na kraju slavio, predsjednik Vico je igračima banjalučke ekipe medalje udijelio uz note "Marš na Drinu". Pametnom dosta, jelde?

FK Borac Banja Luka Premijer liga BiH Tuzla City Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu