selektor njemačke

Nagelsmann: U suštini sam zadovoljan. Tri gola su nam poništena zbog ofsajda, a trebali smo dobiti i penal

Selektor Njemačke Julian Nagelsmann zadovoljan je nakon večerašnjeg trijumfa svog tima protiv Bosne i Hercegovine na zeničkom stadionu Bilino polje rezultatom 2:1, u meču 3. kola Lige nacija A.

Time su Nagelsmanovi puleni sada ostali usamljeni na čelu grupe 3.

Nijemci su na poluvremenu vodili s 2:0, golovima Deniza Undava (30. i 36.), a večeras su postigli još tri gola, koja su im ipak poništena zbog ofsajda te nakon intervencije VAR-a (Tim Kleindeinst u 32., Undav u 58. te Serge Gnabry u 68.). Međutim, nakon gola Edina Džeke u 70. minuti, do kraja su morali strahovati za pobjedu te više razmišljati i o svom golu.

"U suštini, zadovoljan sam rezultatom. U početku smo malo više gubili lopte i trebalo nam je desetak minuta da uđemo u igru.

Kada smo uspjeli stati na loptu, kontrolisali smo igru i bili opasni te postigli golove", kazao je Nagelsmann, koji je dodao kako je bh. tim u drugom poluvremenu malo više rizikovao.

Podvukao je činjenicu kako su im tri gola poništena zbog ofsajda te da su, po njegovom mišljenju, trebali dobiti i jedan penal. Međutim, kazao je kako je i očekivao dobar otpor bh. tima.

"Morate imati u vidu da smo imali dosta šansi, da su nam tri gola poništena zbog minimalnog ofsajda pa se bh. tim tako održao u igri do kraja meča", kazao je Nagelsmann.