Manchester City i Premier liga postigli su nagodbu u sporu oko pravila koja uređuju komercijalne ugovore.
City je prihvatio da su pravila koja se odnose na transakcije s povezanim stranama (APT) važeća i obavezujuća.
Klub je ranije pokrenuo pravni spor protiv Premier lige, tvrdeći da su nova pravila "nezakonita".
"Ni Premier liga ni klub neće davati daljnje komentare o ovom pitanju," navodi se u zajedničkom saopštenju.
Prošle godine, nezavisni arbitražni panel presudio je protiv pojedinih aspekata ligaških APT regulativa nakon tužbe koju je pokrenuo klub.
Pravila je uvela Premier liga kako bi spriječila klubove da profitiraju od komercijalnih ugovora s kompanijama povezanim s njihovim vlasnicima, a koji se smatraju iznad „fer tržišne vrijednosti“.
U novembru 2024. većina klubova iz elitnog ranga glasala je za usvajanje izmjena u vezi s APT-ovima, uprkos protivljenju Cityja.