stižu prve reakcije

Nakon novih sankcija Dodikovim ljudima, oglasila se Ambasada SAD u BiH

Raport.Ba
amrička ambasada sarajevo

SAD su danas proširile listu osoba koje se nalaze na crnoj listi iz Republike Srpske.

Tako je Ministarstvo financija SAD danas uvelo sankcije Branislavu Okuki, Srebrenki Golić i Jeleni Pajić-Baštinac.

"Ovi pojedinci pomogli su Dodikova nastojanja da podriva Daytonski mirovni sporazum i ovlasti Ustavnog suda BiH, kao i visokog predstavnika", naveli su u obrazloženju sankcija iz američkog ministarstva.

A, nedugo zatim, oglasila se i Ambasada SAD u Sarajevu.

"Nastavit ćemo koristiti sankcije kada je sigurnost i stabilnost BiH ugrožena, kada pojedinci djeluju protivno Dejtonskom sporazumu ili kada potkopavaju demokratske institucije BiH", naveli su kratko, ali jasno, iz Ambasade SAD u BiH.

Američka ambasada u BiH Milorad Dodik Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu