Iz Pokreta Sigurna Srpska za 12 sati najavili su vanrednu press konferenciju ispred Konzulata Republike Hrvatske u Banjoj Luci. Razlog je zadržavanje lidera Pokreta Draška Stanivukovića na granici s Hrvatskom.
Stanivuković je priveden sinoć na graničnom prijelazu Stara Gradiška nakon višesatnog zadržavanja. Iz Pokreta Sigurna Srpska naveli su da nije pristao na ponovno zadržavanje, pretres i oduzimanje privatnih stvari prilikom povratka iz Budimpešte.
Njegov saradnik Milan Aljetić, koji je sinoć bio s njim u trenutku privođenja na granici, potvrdio je da se čeka izvođenje Stanivukovića pred sudiju.
'Zaista nevjerovatna represija i maltretiranje Draška Stanivukovića od strane hrvatske policije. Svaki put višesatno zadržavanje i pretresanje prilikom prelaska granice sa Hrvatskom, a sinoćnje privođenje je vrhunac besmislene i neprihatljive diskriminacije', naveo je Branislav Borenović, zastupnik PDP-a u PD PSBiH.
Ovakvo ponašanje hrvatskih institucija je, kako navodi, za svaku osudu i u suprotnosti je sa evropskim vrijednostima.