"vatreni" u problemu

Nakon šokantnog remija Hrvatske protiv Albanije. Majer: Razočarani smo, ali ništa nije gotovo

Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Albanije igrale su neriješeno 2:2 u drugom kolu grupe B Evropskog prvenstva 2024. (EURO 2024) koje se održava u Njemačkoj.

Na utakmici koja se igrala na Volksparkstadionu u Hamburgu, Albanci su poveli već u 11. minuti golom Qazima Lacija.

Selekcija Hrvatske je potom krenula silovito i nakon brojnih napada uspjela izjednačiti tek u 74. minuti preko Andreja Kramarića. Dvije minute kasnije hrvatski tim je poveo sa 2:1 autogolom Klausa Gjasule.

Reprezentacija Albanije je ipak nakon nekoliko dobrih napada uspjela izjednačiti na 2:2 golom Gjasule u petoj minuti sudijske nadoknade, što je bio i konačan rezultat meča, prenosi AA.

"Rezultat 2:2, jedan bod... Naravno, ostaje žal što nismo izdržali tih deset minuta. Željeli smo zabiti treći gol jer je svaki bitan.

Na kraju nije ispalo kako smo htjeli", rekao je napadač "Vatrenih" Ante Budimir, prenosi Index.

On je potom dodao:

"Gol, a imali su i dvije-tri kontre na početku, kada je Livaković dobro reagirao. Možda je rezultat pravedan. U zadnjoj utakmici s Italijom moramo biti na razini svih 90 minuta.

"Dali smo sve od sebe kako bismo okrenuli i na kraju smo uspjeli. Ostaje žal zbog zadnjih deset minuta, ali idemo dalje. U ponedjeljak drugo finale."

Lovro Majer je za HRT rekao:

"Što reći... Tužni smo i razočarani. Albanija je bila bolja u prvom dijelu, zasluženo je vodila. Okrenuli smo, morali smo pobijediti na kraju. To je nogomet.

U drugom poluvremenu smo išli na sve ili ništa, dominirali smo, zasluženo zabili dva gola.

Razočarani smo, ali ništa nije gotovo. S Italijom treba tražiti pobjedu. Mogli smo sebi ovom utakmicom olakšati sve, ali nažalost nismo. Bit će teško, ali još možemo proći grupu".

U istoj grupi, u četvrtak od 21 sat sastaju se Španija i Italija.

Reprezentacija Hrvatske će u trećem kolu igrati protiv Italije u ponedjeljak u 21 sat, a u isto vrijeme igrat će se meč Albanije i Španije.

Hrvatskoj će vjerovatno trebati pobjeda za prolazak u osminu finala Eura.