U Fojnici, nakon novih obilnih padavina, ponovo se bilježe problemi sa infrastrukturom. U naselju Pločari Polje urušio se most koji povezuje više domaćinstava, a mještani su ponovo ostali odsječeni. Slična situacija је i u obližnjim naseljima, a nadležni ističu da rade na trajnim rješenjima, piše BHRT.
U Fojnici ponovno slične slike kao prošle godine. Nakon obilnih padavina, došlo je do obrušavanja mosta.
Urušeni most u naselju Pločari Polje, Općina Fojnica, povezuje oko 20 domaćinstava.
Mještani su ponovno odsječeni, a improvizirana drvena konstrukcija samo je privremeno rješenje. Pitanje koje ponavljaju – dokle ovako i kada će umjesto hitnih mjera doći trajna zaštita?
Iako je izdato rješenje i upozorenje za građane da most nije u funkciji i da se zatvara za sve vrste prometa, mještani prelaze preko mosta na svoju odgovornost.