Region

Napravio haos na glasanju: Srbijanski političar došao na referendum pa razbio kutiju. Uhapšen je

Raport.Ba
FoNet-IZBORI-NOGO

Srđan Nogo, bivši funkcioner pokreta Dveri, glasao je danas na referendumu u Srbiji, pa razbio glasačku kutiju. Kako je potvrđeno za Nova.rs, on je priveden i određeno mu je zadržavanje do 48 sati.

Na društvenim mrežama podijeljen je snimak na kome se vidi kako Srđan Nogo na svom biračkom mjestu ubacuje glasački listić, a potom uzima glasačku kutiju i baca je na pod.

Njemu je određeno zadržavanje do 48 sati, a sumnjiči se za krivično djelo iz člana 159, odnosno "sprečavanje održavanja glasanja".

Podsjećamo, u Srbiji se danas održava referendum o ustavnim promjenama u sferi pravosuđa. Kako javlja CRTA do 13 satina glasanje je izašlo ukupno 12 posto građana.

Dveri Srbija Srđan Nogo Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu