vandalski čin

Neće više snimati: Eksplozivna naprava uništila policijsku kameru za brzinu

Raport.Ba
radar freepik

Njemačka policija je jučer na cesti u Langenfeldu, blizu Düsseldorfa, postavila mobilnu kameru za mjerenje brzine. Međutim, samo nekoliko sati kasnije kamera je uništena u eksploziji.

Prema policijskom izvještaju, dvojica mladića oštetila su uređaj podmetanjem eksplozivne naprave.

Stanovnici su nakon eksplozije primijetili dvojicu muškaraca kako bježe automobilom, potvrdila je glasnogovornica policije. Nedugo zatim, policijska patrola koja se zatekla u blizini zaustavila je automobil sa dvojicom muškaraca, a i vozilo i osobe odgovarali su opisu koji su dali svjedoci.

Dvojica osumnjičenih, stari 20 i 24 godine, već su od ranije poznati policiji. Stariji je već bio evidentiran zbog postavljanja eksplozivne naprave, navodi policija. Materijalna šteta procjenjuje se na oko 20.000 eura.

Policija je saopćila da je zamjenska kamera za brzinu „već na putu“.

eksplozija Njemačka policija radar Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu