Vijesti

Nenadić za Raport: Prekidamo godišnje odmore. To važi i za šeficu Kriznog štaba Aidu Pilav

Raport.Ba
Premijer Kantona Sarajevo Mario Nenadić naložio je danas predsjednici i svim članovima Kriznog štaba Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo, uposlenicima Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo, te direktorima i svim članovima upravljačkih tijela javno zdravstvenih ustanova u Kantonu Sarajevo, da obustave korištenje započetih kao i planiranih godišnjih odmora do daljnjeg. Kako je saopćeno iz Vlade, svi koji se trenutno nalaze i koriste dane godišnjeg odmora dužni su se odmah javiti na posao i time se staviti na raspolaganje građanima Kantona Sarajevo i Ministarstvu zdravstva KS, koje organizira, koordinira i nadzire provođenje aktuelne borbe protiv širenja zaraze koronavirusom, kao i oporavak i liječenje svih naših sugrađana koji su nažalost već oboljeli od zarazne bolesti COVID-19. Premijer Nenadić je u izjavi za Raport kazao da smatra da je ova odluka opravdana s obzirom na epidemiološko stanje. "Svi trebamo sad biti tu 24 sata na usluzi građanima. Vidimo da se stanje pogoršalo i ovo je jedna od mjera. Svi koji su na odmoru će se vratiti", rekao je Nandić. Na naše pitanje da li je i šefica Kriznog štaba KS Aida Pilav na godišnjem odmoru, Nenadić je kazao: "Tačno je da je i ona na odmoru i ova naredba se odnosi i na nju. I ona će se vratiti", rekao je Nenadić za Raport. Pilav je inače, u jeku pandemije, kao šefica Kriznog štaba uzela godišnji odmor. Pored toga, u Vladi KS nema ni ministra zdravstva, nakon što je Rusmir Mesihović podnio ostavku.
Aida Pilav godišnji odmori Mario Nenadić Vlada KS Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu