U Beogradu su danas održani veliki studentski protest „Vidimo se na Vidovdan“, a dio građana koji je prisustvovao tom skupu krenuo je prema Bulevaru kralja Aleksandra, gdje su studenti danas postavili blokadu. Međutim, kod Skupštine ih je dočekao policijski kordon.
Kada je istekao ultimatum koji su dali vlastima – da raspisu vanredne parlamentarne izbore i uklone kamp iz Pionirskog parka, studenti su skinuli prsluke.
„Narode Srbije, vrijeme je isteklo – ali ne za nas. Od ovog trenutka, ovo više nije studentski protest. Ostajemo ovdje kao građani. Ovaj narod se ne planira povući. Najavljivali su kraj za 20. januar, pa za 15. mart, pa za Vidovdan. Svi ćemo ustati, svi ćemo pobijediti. Studentska lista bit će glas svih građana. Kontrolisat ćemo izbore kao nikada do sada. Pobjeda će biti naša. Kada nas vidite na ulicama, znajte da predano radimo i pripremamo izbore. Mi vam nećemo govoriti šta da radite. Narod treba birati. Vođeni savješću, uzmite slobodu u svoje ruke. Vjerujemo u vas“, poručili su studenti.
Na nekoliko lokacija u gradu došlo je do sukoba policije i građana. Kod turske ambasade je bačeno nekoliko topovskih udara i baklji.
U blizini raskrsnice Ulice kneza Miloša i Bulevara kralja Aleksandra došlo je do incidenata, kada su okupljeni gađali policijske snage, a policija ih potiskuje. Kako javlja reporter FoNeta, okupljeni su bacali flaše, petarde i baklje.
Oglasio se i predsjednik Srbije Aleksndar Vučić koji je na svom službenom Instagram profilu objavio snimku iz Ćacilenda, odnosno Pionirskog parka.
„Evo me ovdje u Pionirskom parku, ili kako ga mi volimo zvati – Ćacilend. Tu sam s ovim divnim mladim ljudima koji samo žele učiti, i sada shvataju da su konačno pobijedili. Sada razumiju da se sve vraća na svoje mjesto, ne samo zato što su blokaderi imali tri puta manje ljudi nego 15. marta, već zato što vjeruju u svoju borbu. Vjeruju u pravdu, istinu i svoje ideale. Od ideala nema ništa čvršće. Ideali su čvrsti i snažni poput Manasije, poput Ravanice, poput Kalemegdanske tvrđave, Petrovaradinske, Niške tvrđave… poput svih naših najljepših gradova i sela. Hvala građanima na velikoj podršci. Hoće li večeras biti nasilja ili ne, ne zavisi od ovih mladih ljudi ovdje. Na njih sam ponosan i uvijek ću biti… I sad se vraćate na fakultete?“, upitao je Vučić.
„Beskrajno vam hvala i živjela Srbija“, zaključio je Vučić.