premijer liga bih

Neslavan debi Nalića: GOŠK zakucao Slobodu za dno tabele

U sklopu 10. kola Wwin Premijer lige BiH GOŠK je u Gabeli pobijedio FK Sloboda rezultatom 2:0.

Prvih nekoliko minuta pripalo je gostima iz Tuzle, koji su bolje otvorili utakmicu. Već u 5. minuti Sloboda je kontrolirala tempo, pokušavajući da stvori prilike, ali bez konkretne završnice.

Prvi ozbiljan pokušaj za GOŠK uslijedio je u 17. minuti kada je Janketić, nakon centaršuta, uputio udarac glavom, no lopta je otišla pored gola.

U 29. minuti GOŠK je došao do vodstva. Nakon odličnog centaršuta, Šuta je glavom pogodio i donio prednost domaćinu.

U nastavku utakmice, GOŠK je održao kontrolu nad igrom, a ključni trenutak desio se u 65. minuti kada je Šroler postigao sjajan pogodak sa 18 metara, povisivši rezultat na 2:0. Novaković je upisao asistenciju kod ovog gola.

Kasnije je Mekić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je Sloboda igrala s igračem manje do kraja utakmice.

GOŠK je ovim trijumfom pobjegao s dna tabele i pretekao Slobodu, koja je sada posljednjeplasirana ekipa u ligi.