Povukao se s turnira

Nešto bitnije od tenisa: Talentovani teniser odbio da igra protiv Izraelca

Piše Raport.ba
Abdullah Shelbayh

Jordanski teniser Abdullah Shelbayh odustao je od učešća na Challenger turniru u Hersonisosu, nakon što je saznao da bi u prvom kolu trebalo da se suoči s Izraelcem.

Perspektivni mladić s Bliskog istoka to je učinio jer smatra Izrael agresorom i ne želi imati bilo kakav vid kontakta s državljanima te zemlje.

Upravo zbog toga odlučio je da preskoči turnir, gdje je trebao imati status osmog nosioca.

Shelbayh je trenutno 353. reket svijeta, a najbolji plasman u karijeri ostvario je u januaru prethodne godine, kada je bio 181. na planeti.

Umjesto momka iz Amana, na megdan Izraelcu izašao je "lucky loser" Filippo Moronni.

Italijan je rutinski slavio u dva seta (7:5, 6:2), i plasirao se u narednu rundu.

Jordanac je još jedan u nizu buntovnika protiv izraelske agresije na Gazu, s obzirom na to da je u julu njihova omladinska košarkaška selekcija Jordana odbila da igra s Izraelom na Svjetskom prvenstvu u Švicarskoj.

Abdullah Shelbayh tenis Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu