Nestvarna partija Liverpoola: Pregažen je Bournemouth sa 9:0, izjednačen apsolutni rekord Premijer lige

Danas smo imali priliku svjedočiti nevjerovatnom meču Liverpoola koji je u potpunosti razmontirao ekipu Bournemoutha.

Naime, ekipa sa Anfielda je pregazila Bournemouth sa nestvarnih 9-0, a gosti su, uzevši u obzir ono što se događalo na terenu, i dobro prošli.

Liverpool je poslije samo dva osvojena boda u prva tri kola potpuno eksplodirao i iskalio bijes na nesretnim Bournemouthom u pobjedi koja je lako mogla da ima dvocifren broj golova! Izostao je taj deseti gol, iako je Kop tokom posljednjih pet-šest minuta skandirao da želi nešto što nikada dosad nije viđeno u Premijer ligi.

Liverpool je poveo u trećoj minuti preko Diaza. Samo tri minute kasnije, Elliot je pogodio za 2-0. U 28. minuti Alexander-Arnold je postigao gol za 3-0.U 31. minuti Firmino pogaža za 4-0.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Liverpool je došao i do svog petog gola – ovaj put je pogodio Van Dijk.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 5-0.

Sa startom drugog dijela, nastavili su i golovi u mreži Bournemoutha. Prvo je u 46. minuti svoju mrežu pogodio Mepham za 6-0. U 63. miinuti Firmino je postigao svoj drugi gol, a ukupno sedmi za svoju ekipu.

U 80. minuti Carvalho je pogodio za 8-0. Konačnih 9-0 postavljeno je u 85. minuti. Nakon kornera, gol je postigao Diaz za konačnih 9-0

Navijači Liverpoola da se zadovolje pobjedom od "samo" 9:0 nad Trešnjicama, čime je izjednačen apsolutni rekord Premijer lige postavljen 2. februara prošle godine, kada je Manchester United napakovao devet pogodaka Southamptonu na Old Trafordu.