burno na tribinama

Nestvarne scene iz Madrida: Navijači prekinuli derbi Atletico – Real. Nakon 20 minuta susret nastavljen, završilo neriješeno

Derbi osmog kola La Lige između Atletica i Reala završen je 1:1 remijem, a utakmicu je obilježio prekid 20-ak minuta prije kraja. Kraljevi su do 70. minute imali 1:0 vodstvo nakon što je Eder Militao (64.) postigao pogodak snažnim udarcem desnicom, ali nedugo zatim igrači su poslani u svlačionicu.

Poprilično nestvarne scene dolaze iz Madrida, gdje su gradski derbi 8. kola La Lige igrali Atletico i Real Madrid.

Utakmica je prekinuta u 68. minuti nakon divljanja domaćih navijača, a nastavljena je tek nakon 20 minuta prekida.

Tri minute prije nereda na tribinama, Eder Militao je doveo Real u vodstvo, a onda su domaći navijači počeli gađati raznim predmetima golmana Thibauta Courtoisa, koji je burno slavio gol Reala.

Courtois, koji je u karijeri 111 puta branio za Atletico, smijao se navijačima i provocirao ih, a oni su mu odgovorili pa su ga zasuli upaljačima i drugim predmetima.

U priču se ubrzo uključio i Diego Simeone, koji je zajedno s još nekoliko Atleticovih igrača otišao do tribine s najžešćim navijačima i pokušao ih smiriti. No, sudija nije imao previše razumijevanja te je poslao igrače u svlačionicu.

Igrači i trener Atletica razgovarali su s maskiranim navijačima od kojih je jedan bio spreman i utrčati u teren, ali su ga igrači smirili. Ne zna se kad će se utakmica nastaviti.