Izraelski premijer Benjamin Netanyahu najavio je kako će Izraelci nastaviti napade na Iran "svom svojom snagom". On je naveo kako su Izrael i Sjedinjene Američke Države ostvarili "gotovo potpunu kontrolu" nad iranskim nebom, te da je pripremljeno još mnogo ciljeva i iznenađenja.
"Destabilizirat ćemo režim i omogućiti promjene", rekao je Netanyahu.
Neposredno prije objave njegove izjave, Izrael je najavio novi val napada na Teheran. Netanyahu je direktno zaprijetio pripadnicima Iranska revolucionarna garda, poručivši im: "Na nišanu ste".
Dodao je i da će vojna operacija sa Sjedinjenim Američkim Državama "stvoriti uslove koji će omogućiti iranskom narodu da uzme svoju sudbinu u svoje ruke", te je pozvao građane Irana na ustanak.
"Približava se trenutak istine. Ne želimo podijeliti Iran, nego ga osloboditi jarma tiranije i živjeti s njim u miru, ali na kraju sve zavisi od vas“, rekao je on.
Netanyahu je u kontektstu pojačanih izraelskih napada na ciljeve Hezbollaha u Libanu pozvao libansku vladu da ispuni obaveze iz sporazuma o prekidu vatre iz novembra 2024. te razoruža Hezbollah.
"Ako to ne učinite, posljedice za Liban bit će katastrofalne. Vrijeme je da preuzmete svoju sudbinu u svoje ruke. Učinit ćemo sve što je potrebno da zaštitimo naše građane", zaključio je Netanyahu.