poznat razlog

Nevakidašnja situacija: Argentinci mogu na Svjetsko prvenstvo

Raport.Ba
Screenshot_7
Argentina

Čak 15.000 argentinskih navijača imat će zabranu dolaska na Svjetsko klupsko prvenstvo koje će se od 14. juna do 13. jula ove godine održati u SAD-u.

Argentinska ministarka sigurnosti Patricia Bulrich uručila je američkom veleposlanstvu u Buenos Airesu popis od 15.000 nasilnih fudbalskih navijača kojima će biti zabranjen ulazak u Ameriku tokom takmičenja.

Od argentinskih klubova, na Svjetskom prvenstvu će učestvovati Boca Juniors i River Plate, a odavno je poznato da su njihovi navijači među najproblematičnijim.

"Od početka ove vlade, Tribuna Segura pratila je više od 4 miliona ljudi na 1.328 utakmica. Otkrili smo 1.166 osoba sa nalogom za hapšenje i izdali više od 40 administrativnih rješenja kojima se ograničava ulazak na stadione", istakla je ministarka Patricia Bulrich.

Boca Juniors će na Svjetskom prvenstvu igrati u grupi C sa Bayernom, Oklandom i Benficom, dok će River Plate igrati u grupi E sa Uravom, Montereyom i Interom.

Argentina navijači Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu