Predstavnici Evrope i drugih saveznika napustili sjednicu u UN-u tokom video obraćanja ruskog ministra vanjskih poslova Sergeja Lavrova.
Lavrov je govorio na Konferenciji UN-a o razoružanju u Ženevi.
Na snimku koji je objavila francuska delegacija vidi se kako desetine zvaničnika napuštaju dvoranu dok je Lavrov započeo svoje obraćanje putem video linka.
"Izađite iz EU i njenih partnera tokom izjave ministra Lavrova na jutrošnjoj konferenciji o razoružanju da pokažemo našu podršku Ukrajini“, navodi se u tvitu.
Tokom govora u Vijeću za ljudska prava UN-a, Lavrov je rekao da nije prisustvovao lično zbog, kako je rekao, "nečuvenih" mjera Evropske unije u primjeni sankcija Rusiji nakon njene ničim izazvane invazije na Ukrajinu.