Španski fudbalski prvoligaš Rayo Vallecano igra u Europi nakon 24 godine, a tri navijača završili su greškom na Farskim Otocima umjesto u Mađarskoj.
Bjeoruski klub Neman Grodno će biti domaćin Rayu Vallecanu u Mađarskoj u play-offu Konferencijske lige.
Međutim, porodica Garcija je kupila avionske karte za Farske Otoke jer je vjerovala da će proći Klaksvik, koji je u prvoj utakmici pobijedio 2:0.
Međutim, Neman je u Mađarskoj, gdje igra domaće utakmice zbog nametnutih sankcija, nadoknadio poraz i prošao dalje boljim izvođenjem jedanaesteraca. Time je postao suparnik Raya Vallecana. Alvaro i njegovi roditelji u Madridu, kada su saznali za taj dramatični rasplet, odlučili su iskoristiti kupljene karte i otputovati na daleke Farske otoke.
"Rayo Vallecano na kraju nije putovao na Farske otoke, ali na tamošnjem stadionu je osvanula klupska crvena traka", izvijestio je Alvaro u četvrtak putem društvene mreže X.
Na praznom stadionu fotografisao se u bijelom dresu Raya s prepoznatljivom crvenom prugom. S ocem i majkom je sjedio na tribini i travnjaku gdje su se nadali gledati fudbalere koji su kao osmoplasirani tim španske La Lige.
Na put su potrošili ukupno 4.700 eura, od čega na avionske karte 2.700 eura. Lokalni ljudi, kada su čuli za njihov dolazak, srdačno su ih dočekali. Zaposlenik Klaksvika i jedan trener proveli su porodicu Garcia stadionom.