Cijeli Paris Saint-Germain je slavio što je Ousmane Dembele dobio Zlatnu loptu za 2025. godinu, ali to bi moglo i da ih košta.
Dembele kao zvanično najbolji fudbaler svijeta sada traži i najbolju platu. Njegov tim je obavijestio čelnike PSG-a da bi Francuz trebao dobiti značajnu povišicu nakon dobijanja prestižnog priznanja.
Dembeleu ugovor ističe na ljeto 2028. godine, ali svaki veliki klub gleda da pitanje novog ugovora riješi prije ulaska u crvenu zonu.
Ipak, nije izvjesno da li će brzonogom napadaču biti udovoljeno, jer kako je nedavno govorio Luis campos, čovjek zadužen za fudbalska pitanja, poslije mnogo grešaka u prošlosti, kada se gledalo da se udovolji zvijezdama, sada se politika promijenila.
To je na svojoj koži osjetio i Gianluigi Donnarumma koji je imao slične zahtjeve i na kraju je morao da ode, pa se preselio u redove Manchester Cityja.