LIGA NACIJA

Nezaustavljivi Ronaldo zabio 132. gol za tijesnu pobjedu Portugala

Portugal je pobijedio Škotsku 2:1 u drugom kolu Lige A Lige nacija i ostao stopostotan. Škoti su poveli golom Scotta McTominaya u sedmoj minuti i tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. Portugal je izjednačio u 54. minuti golom Brune Fernandesa, a pobjedu mu je donio Cristiano Ronaldo u 88. minuti.

On je u 46. minuti ušao umjesto Pedra Neta i na kraju omogućio pobjedu svojoj reprezentaciji. S lijeve strane mu je ubacio Nuno Mendes, a Ronaldo se bacio i poslao loptu s par metara u nebranjenu mrežu. Bio je to njegov 132. pogodak za Portugal u 214. utakmici.

Portugal je i statistički bio puno bolja ekipa. Reprezentacija Roberta Martineza imala je 26 udaraca prema golu protivnika, od čega sedam u okvir. Škoti su uputili četiri udarca prema golu Portugala, od čega dva u okvir. U sljedećem kolu Portugal gostuje kod Poljske, a Škotska kod Hrvatske.