Sport

Nikola Jokić američkim novinarima: "Brate, igrao sam u Srbiji. Poželio bih da i vi to osjetite"

Raport.Ba
Denver Nuggets' Nikola Jokic tested positive for coronavirus
epa08505950 (FILE) - Denver Nuggets center Nikola Jokic (R) in action against Washington Wizards center Thomas Bryant (L) during the NBA basketball game between the Denver Nuggets and the Washington Wizards in Washington, DC, USA, 21 March 2019 (re-issued on 24 June 2020). Serbian basketball player Nikola Jokic of the Denver Nuggets was tested positive for the coronavirus COVID-19 disease, the Denver Post confirmed on late 23 June 2020. Jokic met Serbian tennis player Novak Djokovic during the Adria Tour tennis tournament in Belgrade. EPA-EFE/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT

Nikola Jokić se vratio na parket nakon što je propustio četiri susreta zbog povrede zgloba desne ruke, a odmah je zablistao.

Srpski centar i aktuelni MVP najjače svjetske košarkaške je vodio Denver Nuggetse do trijumfa nad Miami Heatom sa 120:111 u NBA ligi. Nakon meča je na konferenciji za medije govorio o Srbiji, prenosi Nova.rs.

Najprije je analizirao susret.

-Igrali smo dobro na momente, na momente nismo, ali gledamo samo u budućnost. Bitno je da smo pobijedili, ovo je samo još jedan meč. Uvijek je lijepo igrati u Miamiju, lijepa je atmosfera, bila je to dobra utakmica.

Poslije šest poraza smo igrali dobro danas i to je najbitnije, svi su igrali dobro. Imali smo sedam dvocifrenih igrača, svi su dijelili lopte, bili su raspoloženi - počeo je Jokić.

Govorio je i o povredi zbog koje je propustio nekoliko mečeva:

-Moj zglob je dobro, ne osjećam ništa, izliječen je, pa je sve u redu.

Na početku meča je svaki kontakt Jokića sa loptom ispraćen zvižducima, ali Jokić se na to nije preterano obazirao.

-Brate, igrao sam u Srbiji. Poželio bih vam da i vi to osjetite - rekao je uz osmijeh.

Denver Nuggets NBA Nikola Jokić Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu