ne mogu mu oprostiti

Nizozemci ljuti na njemačkog sudiju. Van Dijk otkrio: Nije se ni rukovao. To sve govori o njemu

Uspjeli su Englezi golom Ollija Watkinsa u 90. minuti protiv Nizozemske (2:1) osigurati drugo uzastopno finale Evropskog prvenstva u nogometu.

Međutim, ostat će upamćeno i to da im je njemački sudija Felix Zwayer dosudio penal u prvom poluvremenu, koji će još dugo ostati stvar rasprave i različitog tumačenja sporne situacije.

Harry Kane je neometano šutirao u šesnastercu Nizozemaca.

Tek poslije njegovog neuspjelog pokušaja, došlo je do kontakta sa defanzivcem "Tuiipana" Denzelom Dumfriseom koji je po inerciji pokušao da blokira pokušaj napadača minhenskog Bayerna.

Međutim, na intervenciju sudije iz VAR sobe, Zwayer je pogledao spornu situaciju i dosudio penal koji je realizirao upravo Kane, prenosi Danas.

Nizozemci su posliuje utakmice bili kivni na njemačkog sudiju, ne samo zbog dosuđenog penala, već zbog kriterija tokom čitave utakmice u Dortmundu.

"Sudija se nije ni rukovao. Odmah je otrčao u svlačinicu. To vam govori sve o njemu.

Jedva stojim ovde, moram da stojim. Ne znam šta još da kažem. Mnogo me boli", iskren je bio Virgil van Dijk, kapiten reprezentacije Nizozemske.

Oštar u komentaru bio je i Ronald Koeman, selektor Nizozemske, kojem se nisu svidjele mnoge odluke domaćeg arbitra.

"Svirao je mnoge glupe stvari. Fudbal je uništen zvog ovakvih odluka VAR-a.

Poslije je i u drugom poluvremenu veoma lako svirao prekršaje u korist Engleske. Moji igrači često nisu znali šta on uopće radi", rekao je Koeman.